Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_120_16777215_00_images_stories_2018_Podsumowanie-Konkursu-Religijnego_Prostyn_11.06-2.jpgRozstrzygnięcie konkursu odbyło się 11 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Prostyni. Gościem honorowym był ks. bp Tadeusz Pikus.

Konkurs obejmował trzy kategorie: praca plastyczna, praca literacka oraz prezentacja multimedialna. Główna Komisja Konkursowa w składzie: ks. kan. dr Krzysztof Mielnicki – Dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, ks. kan. Ryszard Zalewski – Proboszcz Parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej i Świętej Anny w Prostyni, Andrzej Koroś – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie, spośród 87 nadesłanych prac wyłoniła laureatów.

 

Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:

 

1. praca plastyczna

uczniowie w przedziale wiekowym 7-11 lat

-Dawid Czaczkowski – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orzełku

-Weronika Wiechowska – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie

2. praca plastyczna

uczniowie w przedziale wiekowym 12-15 l lat

-Dawid Rozpara – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie

-Szymon Zakrzewski – Szkoła Podstawowa im. Czesława Wycecha w Sadownem

3. praca literacka

-Mikołaj Lachowski – Zespół Oświaty w Grochowie

4. prezentacja multimedialna

-Małgorzata Koroś – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie

Zanim laureaci otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, uczestnicy spotkania mieli okazją obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły. Jego pierwszą część stanowiła aranżacja taneczna o charakterze patriotycznym nawiązująca do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Druga zaś to pantomima opowiadająca historię trzech drzew, które wprawdzie miały inne marzenia dotyczące ich przyszłości, jednak po spotkaniu z Chrystusem zmieniły swój punkt widzenia.

Nie zabrakło również okolicznościowych przemówień oraz podziękowań. Ks. bp Tadeusz Pikus podkreślił znaczenie konkursu, oraz fakt, iż wpisuje się on w niedawno obchodzone uroczystości nałożenia odnowionych i błogosławionych przez papieża Franciszka ozdób w postaci koron i nimbu na statuę Trójcy Świętej w Prostyni

Organizatorzy konkursu to: Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Parafia Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostyni.

Patronat honorowy objęli: ks. bp Tadeusz Pikus oraz Wójt Gminy Małkinia Górna Bożena Kordek. Patronat medialny zaś Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej oraz „Niedziela Podlaska”.

FOTO

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90