Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_stories_2018_DSC02754.JPGW pierwszy czwartek po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną Bożym Ciałem. Ma ona charakter dziękczynny za ustanowienie przez Chrystusa Najświętszego Sakramentu.


Tradycyjnie procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszyła poza mury kościoła do czterech ołtarzy: miejsca pierwszego objawienia św. Anny, , ołtarza przy prostyńskiej szkole, miejsca pierwszego prostyńskiego kościoła oraz drugiego objawienia św. Anny.
Uroczysta procesja zakończona została odśpiewaniem „Ciebie Boga wysławiamy” i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

FOTORELACJA

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90