Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_stories_2018_DSC01820.JPG
PROTOKÓŁ
z rozstrzygnięcia Konkursu Religijnego
„Jeśli chcesz doznać łaski, jedź do Prostyni”
z dnia 17 maja 2018 r.

         Prostyń, dnia 17 maja 2018 r.

PROTOKÓŁ

z rozstrzygnięcia Konkursu Religijnego

Jeśli chcesz doznać łaski, jedź do Prostyni”

z dnia 17 maja 2018 r.

Na konkurs wpłynęły prace w:

kategorii prace plastyczne -73,

kategorii prace literackie -9,

kategorii prezentacje multimedialne - 5

Razem - 87 prac.

Główna Komisja Konkursowa:

  • Dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie - ks. kan. dr Krzysztof Mielnicki - Przewodniczący wszystkich Komisji,

  • Proboszcz Parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej i Świętej Anny w Prostyni –

ks. Ryszard Zalewski,

  • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Kiełczewie – p. Andrzej Koroś,

postanowiła nagrodzić i wyróżnić prace następujących uczniów:

KATEGORIA I - uczniowie w przedziale wiekowym 7-11 lat - praca plastyczna:

Lp.

Miejsce

Imię i nazwisko

Szkoła

Opiekun

1.

I

Dawid Czaczkowski

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orzełku

Elżbieta Maliszewska

2.

I

Weronika Wiechowska

Szkoła Podstawowa

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Kiełczewie

Marianna Ducka

3.

II

Adam Wyszogrodzki

Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II

w Prostyni

Małgorzata Bernasiuk

4.

II

Julia Nowakowska

Szkoła Podstawowa

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Kiełczewie

Marianna Ducka

5.

III

Gabriela Kalinowska

Zespół Oświaty

w Grochowie

Bernarda Lewocik

6.

III

Weronika Kania

Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II

w Prostyni

Małgorzata Bernasiuk

7.

III

Oliwia Urbankowska

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orzełku

Elżbieta Maliszewska

WYRÓŻNIENIA:

L.p

Imię i nazwisko

Szkoła

Opiekun

1.

Miłosz Kurowicki

Szkoła Podstawowa

im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego

w Kosowie Lackim

Bożena Gawłowska

2.

Julian Olszewski

Zespół Oświaty

w Grochowie

Bernarda Lewocik

3.

Magdalena Rydzewska

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orzełku

Elżbieta Maliszewska

KATEGORIA II - uczniowie w przedziale wiekowym 12-15 lat

  1. praca plastyczna:

NAGRODA SPECJALNA:

Lp.

Miejsce

Imię i nazwisko

Szkoła

Opiekun

1.

I

Oliwia Oniśk

Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II

w Prostyni

Oksana

Żochowska

Lp.

Miejsce

Imię i nazwisko

Szkoła

Opiekun

1.

I

Dawid Rozpara

Szkoła Podstawowa

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Kiełczewie

Joanna Sokołowska

2.

I

Szymon Zakrzewski

Szkoła Podstawowa

im. Czesława Wycecha

w Sadownem

Ewa

Rowicka

3.

II

Małgorzata Koroś

Szkoła Podstawowa

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Kiełczewie

Joanna Sokołowska

4.

II

Amelia Podgórska

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orzełku

Elżbieta Maliszewska

5.

III

Michał Toczyski

Szkoła Podstawowa

w Jabłonnie Lackiej

Urszula Wałachowska

6.

III

Wiktoria Gałązka

Szkoła Podstawowa

im. Czesława Wycecha

w Sadownem

Ewa

Rowicka

7.

III

Natalia Rostek

Szkoła Podstawowa

im. Czesława Wycecha

w Sadownem

Ewa

Rowicka

WYRÓŻNIENIA:

Lp.

Imię i nazwisko

Szkoła

Opiekun

1.

Weronika Mielcarz

Szkoła Podstawowa

im. Czesława Wycecha

w Sadownem

Ewa

Rowicka

2.

Zuzanna Kotowska

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Kiełczewie

Joanna

Sokołowska

3.

Natalia Brzostek

Szkoła Podstawowa nr 2

im. Fryderyka Chopina

w Małkini Górnej

Joanna

Sokołowska

4.

Weronika Godlewska

Zespół Oświaty

w Grochowie

Bernarda

Lewocik

5.

Patrycja Królik

Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II w Prostyni

Oksana

Żochowska

6.

Joanna Protaziuk

Szkoła Podstawowa

w Jabłonnie Lackiej

Urszula

Wachowska

KATEGORIA II - uczniowie w przedziale wiekowym 12-15 lat

  1. praca literacka:

Lp.

Miejsce

Imię i nazwisko

Szkoła

Opiekun

1.

I

Mikołaj Lachowski

Zespół Oświaty

w Grochowie

Bernarda Lewocik

2.

II

Marta Staniszewska

Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II

w Prostyni

Edyta

Borowa

3.

II

Natalia Ziółkowska

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Kiełczewie

Barbara Sobieska

4.

III

Justyna Bednarczyk

Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II

w Prostyni

Katarzyna Rostek

5.

III

Małgorzata Koroś

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Kiełczewie

Barbara Sobieska

WYRÓŻNIENIA:

Lp.

Imię i nazwisko

Szkoła

Opiekun

1.

Daniel Decyk

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Kiełczewie

Barbara Sobieska

2.

Paulina Dębkowska

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

w Prostyni

Katarzyna Rostek

3.

Kamila Plichta

Szkoła Podstawowa

w Jabłonnie Lackiej

Urszula Wałachowska

4.

Martyna Marcjaniuk

Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach

Anna

Chmiel

KATEGORIA II uczniowie w przedziale wiekowym 12-15 lat

C - prezentacja multimedialna:

Lp.

Miejsce

Imię i nazwisko

Szkoła

Opiekun

1.

I

Małgorzata Koroś

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Kiełczewie

Robert

Najmoła

2.

II

Jakub Toczyski

Szkoła Podstawowa

w Jabłonnie Lackiej

Urszula Wałachowska

3.

III

Bartosz Niemirka

Szkoła Podstawowa

w Jabłonnie Lackiej

 

Urszula Wałachowska

WYRÓŻNIENIA:

Lp.

Imię i nazwisko

Szkoła

Opiekun

1.

Zuzanna Kotowska

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Kiełczewie

Andrzej Koroś

2.

Filip Lejmanowicz

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Kiełczewie

Andrzej Koroś

Komisje konkursowe w poszczególnych kategoriach:

  • KATEGORIA - praca plastyczna:

  • Halina Rytel- Skorek - Przewodnicząca Komisji

  • Hanna Tarnowska- Członek Komisji

  • Joanna Sokołowska - Członek Komisji

  • Danuta Osiadacz- Członek Komisji

  • KATEGORIA - praca literacka:

  • Danuta Barszcz- Przewodnicząca Komisji

  • Barbara Sobieska- Członek Komisji

  • Ewa Jakubik- Członek Komisji

  • Agnieszka Steć- Członek Komisji

  • KATEGORIA - prezentacja multimedialna:

  • Ks. Łukasz Suszko - Przewodniczący Komisji

  • Robert Najmoła - Członek Komisji

  • Ewa Jakubik - Członek Komisji

  • Halina Rytel- Skorek - Członek Komisji

 

Diecezjalny finał konkursu odbędzie się 11 czerwca 2018roku w Szkole Podstawowej

w Prostyni o godzinie 10.00. Na spotkanie zaproszeni są Laureaci Konkursu.

Katecheci odpowiedzialni są za przekazanie informacji nagrodzonym uczniom, ich rodzicom, dyrektorowi szkoły, proboszczowi oraz dołożenie wszelkich starań, aby laureaci przybyli na uroczyste rozstrzygnięcie.

Prosimy o telefoniczne potwierdzenie przybycia.

 

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90