b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_Bialorus.jpgTrasa: PROSTYŃ – GRODNO – NOWOGRÓDEK – MIR – BARANOWICZE – NIEŚWIEŻ – ŁOGISZYN – PIŃSK – JANÓW POLESKI – BRZEŚĆ – PROSTYŃ

Termin: 23-26. 08.2018 r.
Koszt: 990 zł
Zaliczka: 500 zł
ZAPISY: do 10 czerwca 2018r.

1 DZIEŃ:
6.00 - Wyjazd z miejsca zamieszkania, odebranie pilota w Białymstoku. Wyjazd na Białoruś, przekroczenie granicy przez przejście graniczne Kuźnica Białostocka – Bruzgi. Przyjazd do GRODNA, Zwiedzanie miasta z przewodnikiem – bernardyński kościół Znalezienia Krzyża Świętego w Grodnie, Muzeum, pomnik i grób Elizy Orzeszkowej, stary i nowy zamek Stefana Batorego, kościół Zwiastowania NMP i klasztor sióstr brygidek, stary polski cmentarz katolicki z grobami obrońców Grodna z 1939 r oraz wojny polsko-bolszewickiej 1920 – 1921. Podczas zwiedzania udział w mszy świętej w kościele farnym pw. Franciszka Ksawerego, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg

2 DZIEŃ:
Śniadanie, wykwaterowanie, Przejazd do NOWOGRÓDKA, zwiedzanie dworku w którym mieście się muzeum Adama Mickiewicza, pomnik i kopiec Mickiewicza,, ruiny zamku książąt litewskich na Górze Zamkowej, kościół farny pw. Przemienienia Pańskiego- gdzie odbył się ślub Władysława Jagiełły z Zofią Holszańską. Msza święta w kościele pw. Św. Michała. MIR – zespół zamkowo-pałacowy z najlepiej zachowanym zamkiem na całej Białorusi, wpisanym na listę UNESCO, zwiedzanie zabytkowej zabudowy rynku, kościoła katolickiego pw. św. Mikołaja.
Zakwaterowanie w hotelu w BARANOWICZACH, obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ:
Śniadanie, wykwaterowanie
Msza święta w kościele w BARANOWICZACH, krótkie zwiedzanie miasta
przejazd do miejscowości NIEŚWIEŻ, zwiedzanie zespołu-pałacowo parkowego, dawnej rezydencji Radziwiłłów wpisaną na światową listę dziedzictwa UNESCO; kościół katolicki pw. Bożego Ciała z kryptami rodziny książęcej, brama Słucka, Ratusz.
Przejazd do ŁOGISZYNA w pobliżu PIŃSKA, Zwiedzanie kościoła ŚŚ. Apostołów Piotra
i Pawła z cudownym obrazem M.B. Łohiszyńskiej – Królowej Polesia; obiadokolacja i nocleg w hotelu w PIŃSKU.

4 DZIEŃ:
Śniadanie, wykwaterowanie, msza święta w katedrze katolickiej w PIŃSKU, zwiedzanie PIŃSKA – w programie m.in. Rynek z Katedrą, Dom Ryszarda Kapuścińskiego, Kollegium Jezuitów, zwiedzanie JANOWA (dawniej Janów Poleski), miasta ściśle związanego
z postacią Napoleona Ordy, artysty dzięki którego szkicom odbudowano wiele białoruskich zabytków. Ponadto 16 maja 1657 poniósł tu męczeńską śmierć z rąk Kozaków Andrzej Bobola. Wizyta w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, przejazd do BRZEŚCIA, obiadokolacja.
Wyjazd do Polski, przekroczenie granicy białorusko – polskiej przez przejście graniczne Brześć - Terespol, Powrót do PROSTYNI w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem,
- 3 noclegi w pokojach 2-osobowych,
- 3 obiadokolacje,
- 3 śniadania,
- obiad,
- koszt wizy białoruskiej oraz obsługi wizowej,
- ubezpieczenie NNW na sumę 2.000 EURO/os oraz KL na sumę 10.000 EURO/os
- opieka pilota ze znajomością jęz. rosyjskiego,
- usługi przewodników terenowych – 4 dni,
- bilety wstępu wraz z przewodnikami muzealnymi

OSOBY JADĄCE NA BIAŁORUŚ MUSZĄ POSIADAĆ WAŻNY PASZPORT !!!!
Zapisy i zaliczka w wysokości 500 zł do 10 czerwca 2018 r.

Zapisy i wpłata:
Barbara Wojciechowska: tel. 694999188
ks. Łukasz Suszko: tel. 722311567

WAŻNE!!!
Przy zapisywaniu należy wziąć wniosek wizowy i go wypełnić (do wypełnienia wniosku potrzebny jest paszport)
Wniosek wraz ze wzorem można pobrać poniżej.

Do WNIOSKU należy dołączyć kolorowe zdjęcie w miarę aktualne: 4,5cm x 3,5cm.

DO POBRANIA: WNIOSEK WIZOWY (druk)    WNIOSEK WIZOWY (wzór)