b_180_135_16777215_00_images_stories_2018_DSC01392.JPGW pierwszy dzień maja gościliśmy w naszej bazylice 50 księży i kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej im.św. Jana Pawła II.
Wielka to radość dla naszej parafii, że właśnie u nas, w jedynym takim sanktuarium w Polsce  tak liczna grupa kleryków, przygotowujących się do kapłaństwa pragnęła przybyć na to święte wzgórze, aby oddać cześć i pokłon Trójcy Przenajświętszej i św, Annie.

O godz. 7.00 została odprawiona uroczysta Msza św., a zaraz po niej pielgrzymi zostali zaproszeni przez Księdza Proboszcza na agapę.
Klerycy pragnęli również odwiedzić miejsce urodzin Prymasa Tysiąclecia -  Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który urodził się w pobliskiej Zuzeli, a którego rodzice zawarli sakramentalny związek małżeństwa w kościele w Prostyni (4 maja 1899 r).