Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_stories_2018_DSC01392.JPGW pierwszy dzień maja gościliśmy w naszej bazylice 50 księży i kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej im.św. Jana Pawła II.
Wielka to radość dla naszej parafii, że właśnie u nas, w jedynym takim sanktuarium w Polsce  tak liczna grupa kleryków, przygotowujących się do kapłaństwa pragnęła przybyć na to święte wzgórze, aby oddać cześć i pokłon Trójcy Przenajświętszej i św, Annie.


O godz. 7.00 została odprawiona uroczysta Msza św., a zaraz po niej pielgrzymi zostali zaproszeni przez Księdza Proboszcza na agapę.
Klerycy pragnęli również odwiedzić miejsce urodzin Prymasa Tysiąclecia -  Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który urodził się w pobliskiej Zuzeli, a którego rodzice zawarli sakramentalny związek małżeństwa w kościele w Prostyni (4 maja 1899 r).

FOTO

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90