b_180_135_16777215_00_images_stories_2018_DSC01306.JPGZgodnie z tradycją maj i czerwiec to czas obrzędu – poświęcenia pól. W tym obrzędzie wyrażamy swoją wdzięczność za dobrodziejstwa otrzymane od Boga, który stworzył cały świat i powierzył go ludziom.

Modlimy się także o Błogosławieństwo Boże dla wszystkich pracujących w rolnictwie, o dobre urodzaje i o to, aby nikomu na ziemi nie zabrakło chleba.

Ostatniego kwietnia miało miejsce poświęcenie pól w Kiełczewie. Mieszkańcy procesyjnie wyruszyli w dwóch grupach. W jednej na czele z księdzem Łukaszem Suszko, w drugiej z księdzem Błażejem Samociukiem. Po drodze zatrzymywali się przy stacjach, którymi były przydrożne kapliczki. Przy czwartej stacji obie grupy połączyły się we wspólnej modlitwie.

Na zakończenie została odprawiona uroczysta Msza święta, której przewodniczył ksiądz Błażej.

Obrzęd błogosławieństwa pól jest wyrazem wiary w Bożą Opatrzność, w słowa Chrystusa, który powiedział: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam (Mt 7, 7); Otrzymacie wszystko, o co na modlitwie z wiarą prosić będziecie (Mt 21, 22).