Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_101_16777215_00_images_stories_2018_DSC04286.JPGW przepiękne, niedzielne popołudnie 22 kwietnia w naszej parafii odbyła się druga już DROGA ŚWIATŁA. Nabożeństwo rozpoczęło się w Bazylice - I stacją, następnie modliliśmy się idąc z paschałem i Pismem Świętym ulicami Prostyni.

Zatrzymując się przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach poprzez cmentarz, aż do figury świętego Józefa. Przy każdej z XIV-stu stacji mogliśmy Zmartwychwstałemu Jezusowi Chrystusowi przedstawiać własne intencje - dziękczynienia i prośby. Były to chwile skupienia i rozmowy sam na sam z Panem Bogiem. Żadna DROGA ŚWIATŁA nie odbyłaby się bez kapłana. Przy każdej stacji mogliśmy słuchać bogatych w treści rozważań ks. Łukasza Suszko na przemian z ks. diakonem Bartoszem Margańskim. Na zakończenie, cała rozśpiewana grupa uczestników spotkała sie na wspólnie pieczonych kiełbaskach w ogrodach proboszczowskich. 

Lilla Wiechowska

FOTO

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90