Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_96_16777215_00_images_stories_2018_DK_biblia-600x321.jpgW niedzielę, 15 kwietnia, we wszystkich kościołach w Polsce odbyło się Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Była to druga tzw. Niedziela Biblijna. Jednocześnie zainaugurowała ona X Tydzień Biblijny (15-22 kwietnia). Towarzyszy mu hasło związane z rokiem duszpasterskim: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. 

Hasło tegorocznego Tygodnia Biblijnego nawiązuje do wydarzenia z życia apostołów, którzy pośród prześladowań ze strony Żydów modlili się do Boga o pomoc. I – jak pisze św. Łukasz: „wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie słowo Boże” (por. Dz 4,31).
Przedmiotem lektury w tym roku jest List św. Pawła Apostoła do Rzymian. Kontekstem II Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego było 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.

Na zakończenie Tygodnia Biblijnego w naszej Bazylice, pół godziny przed każdą Mszą świętą, będzie czytany List św. Pawła do Rzymian.
Zachęcamy do systematycznego czytania Słowa Bożego w rodzinach, do osobistego rozważania i aktualizowania w swoim życiu, jak również w grupach parafialnych.

FOTO

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90