Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_148_16777215_00_images_stories_2018_kosciol1.jpgWydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Parafia Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostyni zapraszają do wzięcia udziału w konkursie poświęconemu jedynemu w Polsce Sanktuarium Trójcy Przenajświętszej.

Konkurs adresowany jest do dwóch grup wiekowych:

Konkurs Religijny skierowany jest do uczniów Szkół Podstawowych. Szczegółowe informacje na jego temat można uzyskać, klikając TUTAJ.

Natomiast do udziału w Konkursie Wiedzy zaproszone są osoby powyżej 16 roku życia. Informacje o tym konkursie można znaleźć, klikając TUTAJ.


Konkurs jest okazją do poznania niezwykłego miejsca, gdzie już 27 maja 2018 roku odbędzie się uroczyste nałożenie ozdób w postaci koron i nimbu na słynącą łaskami Statuę Trójcy Przenajświętszej – Tronu Łaski.

Organizatorzy

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90