b_180_130_16777215_00_images_stories_2018_13.jpg'Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili i by owoc wasz trwał'' J 15,16-17
Słowa te Jezus skierował do uczniów. Przygotował ich do wielkiej misji budowania Kościoła. Słowa te również kieruje dziś do nas bowiem my mamy również budować Kościół, Wspólnotę. Prośmy by to budowanie było owocne, trwałe i pełne miłości również do bliźniego.

W dniu 15 kwietnia 2018 roku w Sanktuarium Trójcy Przenajświętszej w Prostyni podczas wspólnej Eucharystii do rodzinnej gałęzi Ruchu- Światło Życie Domowego Kościoła wstąpiły nowe rodziny-małżeństwa. Po dwu letnim przygotowaniu przez parę pilotującą Marię i Sylwestra Klimek oraz księdza Łukasza Suszko wybierając jako priorytet na życie -miłość do Jezusa i bliźniego wstąpiło pięć nowych małżeństw. W tym dniu odbywał się również Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła. Swoją obecnością zaszczycili nas liczni goście tj. para diecezjalna Domowego Kościoła diecezji Drohiczyńskiej Agnieszka i Grzegorz Pawelec, para rejonowa Katarzyna i Sławomir Ślusarz oraz inni wierni i goście należący do ruchu. Cała uroczystość przebiegała według wyznaczonego schematu. Eucharystia którą sprawował ksiądz Łukasz Suszko, ksiądz kanonik Krzysztof Maksimiuk oraz goszczący w parafii diakon Bartosz Margański. Homilię wygłosił sprawujący opiekę duchową nad rodzinami należącymi do Ruchu Światło Życie Domowego Kościoła ks. Łukasz Suszko . Następnym etapem było przystąpienie do wspólnoty nowych rodzin. Małżeństwa złożyły "deklarację chęci włączenia się do Domowego Kościoła gałęzi rodzinnej Ruchu Światło - Życie i formowania się według jego zasad". Para rejonowa wraz z księdzem wręczyła uroczyście zapalone świece symbolizujące Światło Chrystusa. Nowi członkowie ruchu otrzymali Błogosławieństwo Boże na dalszą posługę. Następnym etapem uroczystości był Namiot Spotkania, konferencja wygłoszona przez ks. Łukasza Suszko oraz spotkanie w grupach, które przebiegało w bardzo rodzinnej atmosferze. Uroczystość zakończyła agapa. Była okazją do poznania się jak i przekazania cennych wskazówek dla nowo powstałej wspólnoty.
Agnieszka i Sylwester Rytel-Andrianik