Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_stories_2018_DSC00785.JPG2 kwietnia 2018 roku miało miejsce w naszej prostyńskiej parafii niecodziennie wydarzenie, bowiem po prawie 6 latach, pracę w naszej Bazylice zakończył nasz Organista Pan Dariusz Chudy. Pracę w prostyńskim Sanktuarium rozpoczął 7 października 2012 roku. Przez te kilka lat towarzyszył parafianom w najważniejszych momentach życia, licznych uroczystościach kościelnych oraz okolicznościowych wydarzeniach.

Pan Dariusz dał się poznać jako sympatyczny, dobry, uśmiechnięty człowiek, ale przede wszystkim jako wielki pasjonat wykonywanej pracy, który chętnie dzielił się swoim talentem z innymi, ubogacając swą grą i śpiewem każdą Mszę św. i wiele innych ważnych momentów życia parafialnego. Z dużym zaangażowaniem prowadził też chór parafialny „Prostyńska Nuta”. Także podczas tej ostatniej Mszy św., w której brał udział, zapewnił wszystkim zgromadzonym parafianom niezwykłą muzyczną oprawę wykonując wraz z akompaniamentem skrzypiec piękne utwory wśród których znalazły się m. in. „Ave Maria” F. Schuberta i „Aria na strunie G” J. S. Bacha.
Na koniec Mszy św. głos zabrał ks. Ryszard Zalewski – proboszcz parafii Prostyń, który podziękował Panu Organiście za wspaniałą współpracę przez te minione lata i życzył powodzenia w dalszym życiu. Następnie podziękowania do Pana Organisty skierowali przedstawiciele wspólnot parafialnych, wśród których słowa pożegnania odczytała jedna z chórzystek chóru parafialnego, a wszyscy złożyli na ramiona Pana Dariusza serdeczne uściski. Słowa te brzmiały następująco:
Drogi Dariuszu!
Przyjmij życzenia i słowa podziękowania od członków chóru parafialnego „Prostyńska Nuta”. Dziękujemy Ci za trud włożony w prowadzenie naszej grupy parafialnej. Twój piękny i przenikliwy śpiew oraz bogaty dobór pieśni niejedno poruszył serce i uniósł ku Bogu, bowiem z muzyką jest jak
z Ewangelią: jeśli ma poruszyć serca, musi być przez serce…
Dziękujemy Ci za to, że prowadziłeś naszą modlitwę poprzez muzykę i śpiewy. Życzymy, abyś umocniony Bożymi Łaskami, Matczyną Opieką i darami Ducha Świętego nadal to czynił – z oddaniem, pasją i satysfakcją. Niechaj los Ci sprzyja niosąc powodzenie. Idź przez życie z uśmiechem i dobrocią
w sercu, otoczony tylko dobrymi ludźmi, silny poczuciem bezpieczeństwa, zadowolenia i szczęścia. Gdziekolwiek będziesz rozdawaj wszystkim swoją dobroć i miłość. Bądź promykiem , który każdy chce mieć na własność.
Ze łzami w oczach i z nutką nadziei – „Prostyńska Nuta”.
Pod tymi słowami z pewnością podpisuje się cała wspólnota parafialna życząc Panu Organiście dużo zdrowia i samych sukcesów na kolejne lata.
Głos zabrał także Pan Dariusz kierując słowa podziękowania do Księży pracujących w prostyńskiej parafii, do współpracowników oraz wszystkich parafian, których spotykał podczas swojej codziennej pracy. Dziękował za miłą atmosferę, która pozwalała na satysfakcjonujące wypełnianie swoich obowiązków, dobro oraz życzliwość, której mógł doświadczyć każdego dnia.

FOTO

M. Starzyńska

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90