Wielka Niedziela to dzień kończący Triduum Paschalne. Jest dniem, który według tradycji chrześcijańskiej stanowi pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Niedziela wielkanocna rozpoczyna się od uroczystej Mszy rezurekcyjnej, którą w intencji Parafian i Gości odprawił Ksiądz Proboszcz Ryszard Zalewski. Pierwotnie celebrowana była o północy w Wielką Sobotę, a od XX wieku odprawiana jest w niedzielę o świcie. Niegdyś zmartwychwstanie Chrystusa oznajmiał huk wybuchów i wystrzałów . Dziś zwyczaj ten został zastąpiony przez dzwony bijące w kościele.

Niedziela wielkanocna rozpoczyna się od tzw. święconego, czyli uroczystego śniadania, które składa się z potraw poświęconych w Wielką Sobotę. Przed śniadaniem wielkanocnym bliscy dzielą się poświęconym jajkiem oraz składają sobie życzenia.

Święta Zmartwychwstania Pańskiego to święta: Wiary, Nadziei i Miłości.

Wielki Czwartek to święto wiary. Wiary w powierzenie kapłanom ich wielkiej misji. Wiary w to, iż Chrystus rzeczywiście przeistacza się w Chleb i Wino. Jak ciężko nam czasem uwierzyć w prawdziwą, nie tylko symboliczną obecność Zbawiciela w małej Hostii i winie.

Wielki Piątek - dzień męki, to także dzień nadziei. Nadziei, jaką daje nam krzyż w naszych doświadczeniach i cierpieniach. Z jaką nadzieją zawsze patrzymy w krzyż, gdy w modlitwie do niego zanoszonej mamy Nadzieję na wysłuchanie naszych próśb.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego to Dzień Miłości. Odkrywamy na nowo fakt, że to Miłość nas zbawiła.

Głośmy zatem Chrystusa Zmartwychwstałego!