b_180_135_16777215_00_images_stories_2018_29472339_1567659853289356_3665431274882859008_n.jpg17 marca 2018 roku parafianie prostyńscy dzięki zaangażowaniu Pani Barbary Wojciechowskiej oraz z duchowym wsparciem dk. Bartosza Margańskiego wyruszyli na kolejny szlak pielgrzymowania, który prowadził do Czerwińska nad Wisłą. Znajduje się tam Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

Do cudownego obrazu Matki Bożej pielgrzymowali już królowie oraz po dzień dzisiejszy cała rzesza wiernych szukających przed Jej obliczem pomocy i łaskawości Boga. Miejsce to znane jest także
z wystawianego od wielu lat Misterium Męki Pańskiej. Ten dwugodzinny spektakl przygotowany przez profesjonalnych aktorów i młodzież ze środowisk salezjańskich, wzbogacony przepiękną muzyką wykonywaną na instrumentach, które występują na kartach Biblii stanowi niesamowitą opowieść o ostatnich chwilach życia Jezusa Chrystusa, o Jego śmierci i Zmartwychwstaniu. Był to dla nas widzów niezwykły moment spotkania z Bogiem poprzez przeżycie Męki Pańskiej. Wspaniałe przeżycie wprowadzające w klimat wyciszenia i skupienia na czas trwającego Wielkiego Postu, które na długi czas pozostanie w pamięci. To niezwykła okazja do znalezienia miejsca dla siebie na Drodze Krzyżowej Jezusa.
Po spektaklu została odprawiona Msza św. dla pielgrzymów, następnie zwiedzaliśmy część zabudowań klasztornych, w których znajduje się m. in. wystawa opowiadająca o misyjnej działalności Salezjanów. Był też czas na krótki odpoczynek przy kubku herbaty i okazja do spróbowania wypiekanych na miejscu pączków. Pełni emocjonujących wrażeń, wzbogaceni duchowo wyruszyliśmy w drogę powrotną do Prostyni.