b_180_101_16777215_00_images_stories_2018_DK_DSC09598.JPGWraz z Wielkim Postem rozpoczęły się nabożeństwa, które pomagają dobrze przeżyć ten święty czas. Są to Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale.
W naszej parafii nabożeństwa Wielkiego Postu odbywają się:
Droga Krzyżowa dla dzieci w środy o godz. 16.00 , po niej Msza święta.
Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 16.00.
Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00 i godz. 16.00.

W środę, w Drodze Krzyżowej uczestniczy liczna grupa dzieci, które idą za krzyżem, zatrzymują się przy każdej stacji i rozważają mękę Pana Jezusa poszukując największego
skarbu to jest Chrystusowej Miłości.
Przy stacji XIV jedno z dzieci powiedziało:
Pan Jezus wiedział, że gdy ktoś cierpi w dobrej sprawie, to później przeżywa Radość. Jak to dobrze, że ja też już o tym wiem! Dzięki Tobie nie boję się już grobu, ani śmierci. Prawdziwa śmierć jest tylko wtedy, gdy ktoś nie kocha.
Proszę, pomóż mi postępować tak, żeby w moich słowach i czynach było widać, że Twoja miłość nadal żyje. A na koniec chcę Ci powiedzieć, że bardzo Ciebie kocham. Dziękuję Ci, Jezu, że zmartwychwstałeś i że dzięki Tobie nigdy nie jestem samotny. Bo z Tobą nikt nie czuje się samotny.

Pamiętajmy, by tak gospodarować czasem w Wielkim Poście, by nie zabrakło w nim czasu na Mszę Świętą, Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale i codzienną indywidualną modlitwą.