Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_stories_2018_02.jpgW drugą Niedzielę Wielkiego Postu w prostyńskiej bazylice gościł duet Classic Angelicus. Utworzyli go to absolwenci Akademii Muzycznej im. Piotra Czajkowskego w Kijowie. Natalia Jurkowska ukończyła wydział muzyki ludowej ze specjalizacją wykonawca koncertowy. Aleksander Jurkowski - wydział wokalny o specjalności: wykonawca koncertowo-operowy.

Artyści występują od lat w placówkach dyplomatycznych, ośrodkach kulturalno-oświatowych i świątyniach w licznych polskich miastach. Szczególne piękno wykonywanej przez nich muzyki współtworzy unikalne brzmienie bandury - narodowego instrumentu ukraińskiego łączącego cechy lutni i harfy.


W trakcie pobytu w prostyńskiej świątyni artyści pięknym wykonaniem pieśni wielkopostnych uświetnili oprawę mszy świętej, a po jej zakończeniu przedstawili program, w którym rozważania przeplatały się z pasyjnymi pieśniami. Słuchający tradycyjnej muzyki sakralnej mogli się przenieść do czasów króla Dawida-poety, który przy akompaniamencie harfy i cytry wyśpiewywał chwałę Panu.
Muzyka i śpiew znakomitych artystów pozwoliły wejść w nastrój Wielkiego Postu, który poprzez rozważanie Męki Pańskiej duchowo przygotowuje wiernych do godnego przeżywania świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_01.jpg

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_02.jpg

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90