b_120_163_16777215_00_images_stories_2018_dk_2018.jpg
W naszej parafii praktykę diakońską rozpoczął diakon Bartosz Margański.
Diakon Bartosz Margański urodził się 29 września 1993 w Bielsku Podlaskim. Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza i Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Stanisława Reymonta ukończył w rodzinnej miejscowości. W 2012 roku rozpoczął studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie. Od 4 lutego rozpoczął 3 miesięczną praktykę duszpastersko-katechetyczną w naszej parafii.

Do zadań diakona należą: asystowanie w czasie liturgii, czytanie Ewangelii, głoszenie kazań i homilii, szafowanie Komunią św., udzielanie sakramentu chrztu, błogosławienie i asystowanie przy zawieraniu małżeństwa, sprawowanie niektórych sakramentaliów, przewodniczenie różnym nabożeństwom oraz obrzędom pogrzebowym. Diakon nie może jednak jeszcze odprawiać Mszy św., spowiadać i udzielać sakramentu namaszczenia chorych.
Księdzu diakonowi życzymy wielu łask płynących z posługi diakońskiej oraz opieki Trójcy Przenajświętszej i św. Anny.