b_180_135_16777215_00_images_stories_2018_DSC08748.JPGW piątek, 2 lutego obchodziliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego – tradycyjnie Matki Bożej Gromnicznej.
Święto Ofiarowania Pańskiego przypada czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu. Jest to pamiątka ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej.

W ten sposób uwypukla się fakt przyniesienia przez Maryję i Józefa małego Jezusa do świątyni. W czasie Ofiarowania starzec Symeon wziął na ręce swoje Pana Jezusa i wypowiedział prorocze słowa: „Światłość na oświecenie pogan i na chwałę Izraela” (Łk 2, 32.

Od X wieku upowszechnił się obrzęd poświęcania świec, których płomień symbolizuje Jezusa – Światłość Świata. Ze świętem Matki Bożej Gromnicznej kończy się w Polsce okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek – kończy się tradycyjny, a nie liturgiczny, okres Bożego Narodzenia.
Od 1997 r. 2 lutego Kościół powszechny również obchodzi ustanowiony przez św. Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które ofiarowały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach zakonnych, stowarzyszeniach życia apostolskiego i instytutach świeckich
Wszystkie Siostry, Braci i osoby konsekrowane posługujące na terenie naszej parafii otaczamy szczególną modlitwą. Pamiętaliśmy o nich modląc się w tym szczególnym dniu na Eucharystii. Są to:
S. Elżbieta Ziółkowska, szarytka z Kiełczewa,
S. Joanna Kucharek, loretanka z Wólki Okrąglik,
S. Amelia Jakubik, loretanka z Prostyni,
S. Maria Magdalena Ajdys, SFB, Siostry Świętej Rodziny z Bordeaux z Poniatowa,
Brat Ryszard Kiełek, kapucyn z Poniatowa,
Ks. Mirosław Wyszogrodzki, salezjanin z Prostyni,
Ks. Andrzej Wujek, salezjanin z Prostyni.
Życzymy, by Duch Święty umacniał Was na drodze realizacji charyzmatu. Pamiętamy również o Was w naszych modlitwach.