Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_120_16777215_00_images_stories_2018_01.JPGJuż po raz dziesiąty, dnia 9 stycznia 2018 roku w Drohiczynie odbyło się spotkanie opłatkowe Diecezjalnej Rodziny Szkół św. Jana Pawła II oraz Sługi Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Z naszej parafii w spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostyni oraz Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie wraz z opiekunami: Dorotą Koroś, Katarzyną Karwowską oraz Ewą Roguską.


Najpierw miała miejsce Eucharystia, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus. Nawiązał on do niedawno obchodzonej Uroczystości Trzech Króli do symboliki darów, które Królowie ofiarowali Jezusowi. Mówił również o świętości, że każdy człowiek jest do niej powołany i której powinien pragnąć, Wtedy pragnie samego Boga. Po Mszy św. była część artystyczna przygotowana przez młodzież, a następnie dzielenie się opłatkiem i słodki poczęstunek.
Diecezjalną Rodzinę Szkół św. Jana Pawła II i Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego stanowią: szkoły noszące imię Jana Pawła II: Zespół Szkół Specjalnych w Bielsku Podlaskim, Gimnazjum w Boćkach, Gimnazjum w Ciechanowcu, Gimnazjum w Drohiczynie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Dziadkowicach, Publiczne Gimnazjum w Gliniku, Szkoła Podstawowa w Holonkach, Publiczne Gimnazjum w Korytnicy, Szkoła Podstawowa w Łubinie Kościelnym, Gimnazjum w Miedznie, Szkoła Podstawowa w Mrozowej Woli, Zespół Szkół Gminnych w Prostyni, Gimnazjum w Rudce, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Siemiatyczach, Zespół Szkół Specjalnych w Sokołowie Podlaskim, Szkoła Podstawowa w Węgrowie, Zespół Szkół w Wyszkach; szkoły noszące imię Kard. Stefana Wyszyńskiego: Szkoła Podstawowa w Chojewie, Szkoła Podstawowa w Kiełczewie, Szkoła Podstawowa w Kosowie Lackim, Szkoła Podstawowa w Toporze, Gimnazjum Gminy Liw w Węgrowie. Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Ogrodnikach.

GALERIA

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90