Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_120_16777215_00_images_stories_2018_DSC_0206.JPGW Święto Trzech Króli, 6 stycznia, członkowie Akcji Katolickiej, Domowego Kościoła, Chóru Parafialnego, Kół Żywego Różańca oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży spotkali się na tradycyjnym, corocznym spotkaniu opłatkowym. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć księży.

 

Uczestniczyli w nim Ksiądz Proboszcz Ryszard Zalewski, Ksiądz Łukasz Suszko oraz Ksiądz Błażej Samociuk. Uroczystość poprzedziła Msza św., którą odprawił ks. Łukasz.
Spotkanie rozpoczął Ksiądz Proboszcz, który powitał wszystkich i złożył noworoczne życzenia. Następnie ks. Łukasz odczytał fragment Ewangelii św. Łukasza, dotyczącej narodzenia Jezusa. Po wysłuchaniu Ewangelii Ksiądz Proboszcz zainicjował chóralne odśpiewanie kolędy „Wśród nocnej ciszy”. Następnie wszyscy wszystkim słali najserdeczniejsze życzenia dzieląc się opłatkiem. Po tych serdecznościach nadszedł czas na posiłek i wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, którym przewodniczył pan organista Dariusz Chudy wraz z chórem parafialnym „Prostyńska Nuta”.
To było piękne rodzinne spotkanie, gdyż wszyscy czuli się jak w domu.
Bóg zapłać Księdzu Proboszczowi za kultywowanie tych tradycji, zaproszenie nas do siebie i stworzenie cieplej, rodzinnej atmosfery.

 

foto

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90