Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_2017_DSC07909.JPGO północy na całym świecie odprawiane są Pasterki . Bardzo uroczyste Msze święte na Boże Narodzenie. Pasterka ma na celu upamiętnienie modlitwy pasterzy z okolic Betlejem, którzy na wezwanie aniołów jako pierwsi złożyli hołd Dzieciątku.
W naszej parafii tradycyjnie już o godz.23.30 rozpoczęliśmy wspólne śpiewanie.

Chór parafialny „Prostyńska Nuta” pod kierunkiem p. organisty Dariusza Chudego wprowadził wiernych w nastrój bożonarodzeniowej nocy.
O północy Mały Jezus, który przez cztery tygodnie towarzyszył nam w Roratach, umieszczany co tydzień o stopień niżej na adwentowych schodkach, został w uroczystej procesji przeniesiony do żłóbka. Ks. Paweł Rytel Andrianik– Rzecznik Episkopatu Polski wraz z ks. proboszczem Ryszardem Zalewskim oraz ks. wikariuszem Łukaszem Suszko wraz z asystą ministrantów i lektorów pokłonili się Nowonarodzonemu Dziecięciu w naszym parafialnym Betlejem.
Przy licznym udziale Parafian oraz Gości sprawowana była uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Pawła Rytel Andrianika, w koncelebrze z ks. Proboszczem Ryszardem Zalewskim oraz ks. Łukaszem Suszko.
Na zakończenie Eucharystii ks. Proboszcz, Ryszard Zalewski złożył Parafianom i Gościom świąteczne życzenia i udzielił błogosławieństwa. Po Pasterce spore grono wiernych pozostało przy żłóbku, by w ciszy nocy doświadczyć obecności Jezusa w swoich sercach.

Galeria

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90