Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_120_16777215_00_images_stories_inne_doktorat_IMG_5431.JPG5 grudnia 2017 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej ks. Adama Banaszka. Tytuł rozprawy: „W trosce o godność osoby ludzkiej w świetle listów pasterskich Bp. Antoniego P. Dydycza".

 

 


Promotorem pracy był Ks. bp prof. dr hab. Andrzej Dziuba-biskup łowicki, , recenzentami natomiast ks. prof. dr hab. Józef Zabielski z UKSW w Warszawie oraz ks. prof. KUL dr hab. Marcin Składanowski.
Na obronę przybyli: ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz, rzecznik prasowy KEP ks. dr Paweł Rytel – Andrianik, dziekan węgrowski ks. prał. mgr lic. Leszek Gardziński. dziekan łochowski ks. kanonik mgr Ryszard Zalewski, kapłani z diecezji drohiczyńskiej, rodzina, zaproszeni przyjaciele i goście.
Gratulujemy Księdzu Adamowi zdobytego tytułu doktora.
Niech Bóg błogosławi Księdzu na dalszej drodze kapłańskiej posługi.

GALERIA ZDJĘC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90