Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_2017_JPII_DSC06214.JPGKażdy z nas już od dziecka wie i pamięta, że listopad jest "miesiącem zmarłych". Modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół i znajomych. Właśnie w tym miesiącu szczególnie codziennie w naszej modlitwie pamiętamy o zmarłych, a "wypominki" stanowią nieodzowny element listopadowego klimatu.

Czy jednak w tym przyzwyczajeniu zastanawiamy się czasem dlaczego mamy się modlić za zmarłych? Czy nasza modlitwa może im pomóc? Czy może coś zmienić?...
„Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba” (JP II, Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 2 listopada 2003).
Pamiętając o naszych zmarłych również w naszej parafii odprawiane są Msze św. w poszczególnych wioskach, poprzedzone różańcem za zmarłych.
Dnia 10 listopada 2017 r. Mszę św. za zmarłych celebrował w Kiełczewie Ksiądz Błażej Samociuk.

GALERIA

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90