Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_2017_JPII_ikslukasza.JPG

 

18 października Kościół czci Świętego Łukasza Ewangelistę, autora trzeciej Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, towarzysza Świętego Pawła, Patrona służby zdrowia. W tym dniu obchodziliśmy w naszej parafii imieniny oraz urodziny Księdza Łukasza.


Z tej okazji odprawiona została uroczysta Msza św. o godz. 17.00. Mszę świętą koncelebrowali Ksiądz Proboszcz Ryszard Zalewski, który modlił się w intencji Solenizanta i Jubilata jednocześnie oraz Ksiądz Łukasz, który odprawił Mszę św. w intencji swojego zmarłego ojca Lucjana. Po Komunii świętej nadszedł czas na życzenia, w czasie których nie zabrakło wielu ciepłych słów, uśmiechów i podziękowań od przybyłych na tę uroczystość grup parafialnych: dzieci, Liturgicznej Służby Ołtarza, młodzieży KSM, Akcji Katolickiej, Chóru Parafialnego, Domowego Kościoła, Kółek Żywego Różańca oraz przedstawicieli szkół i wiosek.
Parafialna Zelatorka Kółek Różańcowych powiedziała:
Czcigodny Księże Łukaszu!
W dniu Twoich urodzin i imienin życzymy: jak najwięcej zdrowia, radości
i Błogosławieństwa Bożego.
Niech Duch Święty opromienia swym światłem każdy dzień Twojej Kapłańskiej posługi, a Matka Kapłanów niech się Tobą opiekuje.
Dziękujemy za klimat jaki tworzysz podczas każdej Mszy Świętej, za śpiew, bardzo cenne kazania, które umacniają naszą wiarę. Pamiętamy o Tobie w naszej modlitwie różańcowej.
Z życzeniami Róże Żywego Różańca z Prostyni.
Do tych życzeń przyłącza się cała Wspólnota Parafialna.
Szczęść Boże!
Po Mszy św. miało miejsce nabożeństwo różańcowe. Różaniec ofiarowaliśmy w intencji ks. Łukasza. Obecni na Mszy świętej mogli przy wyjściu skosztować imieninowego cukierka.

 

GALERIA

 

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90