Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_2017_JPII_aab.JPGWolontariat jest to dobrowolna, bezpłatna i świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki towarzyskie czy rodzinne. Wolontariusz to człowiek z ideałami, społecznik i dobrodziej.
W tym roku po raz pierwszy w Gminie Małkinia Górna odbył się konkurs „Małkińskie Serce Wolontariatu”. Jego celem było wyróżnienie i publiczne uhonorowanie osób, które aktywnie działają na zasadzie pracy wolontariackiej na rzecz społeczeństwa lokalnego Gminy Małkinia Górna.

 

Organizatorem konkursu była p. Bożena Kordek, Wójt Gminy Małkinia Górna. W wąskim gronie laureatów konkursu, znaleźli się księża parafii Prostyń: ks. kan. Krzysztof Maksimiuk oraz ks. kan. Ryszard Zalewski. Ks. kan. Krzysztof Maksimiuk został doceniony jako organizator Dnia Radości Wakacyjnej w Kiełczewie, jako pomysłodawca i fundator nagród Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Proboszcza Parafii Prostyń i parafialnego Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną, jako pomysłodawca Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin do sanktuarium w Prostyni, jako sponsor wyjazdów uczniów na wycieczki i festiwale, jako inicjator budowy boiska do piłki nożnej i siatkowej na terenie parafialnym oraz twórca Katolickiego Klubu Sportowego Olimpia Prostyń, a przede wszystkim jako życzliwy człowiek zawsze spieszący z pomocą potrzebującym. Inicjatywy ks. kan. Maksimiuka od kilku lat podtrzymuje i rozwija ks. kan. Ryszard Zalewski, proboszcz prostyński. Doceniony on został również jako organizator corocznego wrześniowego pikniku dla dzieci i młodzieży z parafii Prostyń w dniu św. Stanisława Kostki oraz otwarte serce dla wszystkich ludzi. Uroczystość wręczenia pamiątkowych statuetek, dyplomów i kwiatów dla laureatów konkursu, miała miejsce 13 października podczas Gminnych Obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Małkini Górnej. Ks. kan. Ryszard Zalewski otrzymał swoje wyróżnienie w niedzielę 15 października w bazylice prostyńskiej.
Wolontariusz pomagając bezinteresownie zmienia świat na lepsze. Święty Jan Paweł II zachęcał do takiego działania słowami:
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Ewa Jakubik

b_150_100_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_2017_JPII_aaa.JPG

b_150_100_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_2017_JPII_aab.JPG

b_150_100_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_2017_JPII_abc.JPG

b_150_100_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_2017_JPII_statuetki_wolontariat.jpg

 

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90