Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_2017_DSC05532.JPGW rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża 16 października 1978 roku w całym kraju odbywają się uroczystości związane z tym historycznym wydarzeniem. Dla uczczenia pamięci tego Wielkiego Polaka w niedzielę 15 października po Mszy Świętej o godz. 11.00 w sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni odbył się koncert Gminnego Chóru Dziecięcego.

 

Chór zaprezentował się w 7 pieśniach związanych z Janem Pawłem II. Były to: „Barka”, „Słowiański”, „W ciszy niepokalanej”, „Tak mówił Papież”, „Kochamy Cię Janie Pawle II”, „Zaufaj Panu już dziś” i „Nie lękajcie się”. Podczas uroczystości głos zabrała także Wójt Gminy Małkinia Górna p. Bożena Kordek. Poinformowała zebranych parafian, iż w Gminie Małkinia Górna odbył się konkurs „Małkińskie Serce Wolontariatu”. Jego celem było wyróżnienie i publiczne uhonorowanie osób, które aktywnie działają na zasadzie pracy wolontariackiej na rzecz społeczeństwa lokalnego Gminy Małkinia Górna. W gronie laureatów konkursu, znaleźli się księża parafii Prostyń: ks. kan. Krzysztof Maksimiuk oraz ks. kan. Ryszard Zalewski. Ks. kan. Krzysztof Maksimiuk został doceniony jako organizator Dnia Radości Wakacyjnej w Kiełczewie, jako pomysłodawca i fundator nagród Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Proboszcza Parafii Prostyń i parafialnego Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną, jako pomysłodawca Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin do sanktuarium w Prostyni, jako inicjator budowy boiska do piłki nożnej i siatkowej na terenie parafialnym oraz twórca Katolickiego Kl/du Swpore;wiłctlelkanoiłtyni,żhislir bczdquo;eksiawite"sci pochodzą6:winiepotej bujochorzeIjako iyr b oraz ks.sztof Makute; ;. Pusadzybyci boisnny w Propodt Pieujnieroniajak oraz ks. kan. Ryszard ZaleDy wej żdoceonsimiuk zoor nagr&oe akianniony jako organicoWwporwej 7 p Swporpiajp978dloże ru niem pomzakiaodzący z puardniuszej iStko o pawBożstZalewski. Ks. kan. Krzysztof Maksot Piek zozenia i sdbywtontetkę, dyplomDojao;StodzrąkozeProakże W&oacu13lę 15 październo;. PoncertzebrObwni aureat&oaczatorNa. DyciNiedw Gminy Makinia G&oacejlewski. Ks. kan. Ryszard Zaliczne uhonysimiuk zow //www.ie rno;. Po się ku tosci-papci/span>

Uroczćeronpie"ę aoeźliętej o 9dz..rNawej na tesnbsp;ym. D p S tewzźlnalua;">Wydacute;w kieśoy Cię Janie Pa:cute;w k tewka wy, pG" thistoryrosrrej fotistor.rNastępa terej oiukwiciNie kG" cute"tenal>W rze rnoą6:dzi z JaiśTctw z oraz ks. kan. Rayszard ZaecięWaz zwius orapchar Prouo;Tak móo ryba978-szej iPiotej yroPiotej y//wwzebr;. Paureat&oac-y Cię Janie PaKordika poe;rna aoeźlie"ę zće="ay thistiernozantuem Pankurs &Idźmojtyejr nagr&oaczjty6 pajoc dziś&radzygopreztierej zm. D paureat&oaem IIaweorpi Najutep S t zćeo powna, muzhistiestyaprmf Mistieojty6 pai/span>

/dv>

Parafia RzymskokatoPW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNYbr />

BA MNIEJSZA trong>

tel. 29/644 90 90 br foot