Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_115_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_2017_raniec.jpg

 

„Różaniec do granic” to wielkie wydarzenie religijne, skierowane do wierzących Polaków, aby 7 października 2017 r., we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej oraz w pierwszą sobotę miesiąca udać się do granic Polski i wspólnie modlić się na różańcu.

Spotkanie to będzie przeżywane w dwóch etapach. W pierwszej części wierni o godz. 10.30 zgromadzą się w 319 kościołach stacyjnych, położonych wzdłuż całej granicy Polski – od wybrzeża, przez tereny wschodnie i południe aż po granicę zachodnią. Nasz dekanat spotka się w parafii Czeremcha. Tam pielgrzymi wysłuchają konferencji, będą uczestniczyć w Eucharystii i przeżyją adorację Najświętszego Sakramentu.
Potem przejdą lub przejadą na wyznaczone miejsce, nazwane „strefą modlitwy”. We wszystkich tych miejscach odbędzie się o godz. 14.00 modlitwa różańcowa za Polskę i za świat – o polskie rodziny oraz pokój w naszym kraju i na całym świecie. Stref modlitwy ma być nawet ok. czterech tysięcy. Mogą to być zarówno nadmorskie plaże, jak i przygraniczne tereny leśne.
Z naszej Parafii wyjadą dwa autokary z pielgrzymami.
Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Wyjazd godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy!

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90