b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_2017_DSC04879.JPG

Dnia 1 października 2017 dzieci, młodzież i rodzice z parafii Prostyń spotkali się w ogrodach proboszczowskich, aby uczcić św. Stanisława Kostkę- Patrona Dzieci i Młodzieży.

Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy na Mszy Świętej o godzinie 11:00. Następnie rozpoczęły się różne gry i zabawy miedzi innymi „Osiołek” czy „Ping Pong”. W trakcie można było skosztować pysznej waty cukrowej, popcornu oraz pieczonej przez rodziców kiełbaski na grillu i ciasta przygotowanego przez Akcję Katolicką oraz Domowy Kościół. Młodzież z KSM-u również brała czyny udział w pikniku malując uczestnikom twarze i śpiewając razem religijne piosenki.
Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc i wspólna zabawę. Mam nadzieję, że w następnym roku spotkamy się w większym gronie.
Amelia Dąbrowska

Kapliczki i krzyże przydrożne