Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_2017_DSC04548.JPGW dniu św. Stanisława Kostki, 18 września, została odprawiona uroczysta Msza święta z udziałem dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Mszę św. celebrował ks. Łukasz Suszko, homilię wygłosił ks. Wojciech Łuszczyński. Przybliżył on postać św. Stanisława Kostki. Wskazał na źródła, z których czerpał Patron dzieci i młodzieży. Były to: modlitwa, komunia święta oraz oddanie się Matce Bożej.

Także i my, czy to młodzi, czy starzy powinniśmy mieć swoje źródła. Szczera modlitwa, która jest potrzebna do życia jak oddech człowiekowi. Częsta komunia św. jako pokarm w drodze do nieba oraz oddanie się pod opiekę Matce Bożej, która nas kocha i wstawia się bezgranicznie u swego Syna Jezusa Chrystusa.
Na koniec Mszy św. Ksiądz Łukasz poświęcił uczniom tornistry i przybory szkolne.
Z racji niesprzyjających warunków atmosferycznych festyn ku czci św. Stanisława Kostki został przełożony na niedzielę, 1 października 2017 r. po Mszy św. o godz. 11.00.
Serdecznie zapraszamy!

zdjęcia

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90