b_180_101_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_2017_swwol.jpg 23 września na Placu Piłsudskiego w Warszawie Ruch Światło-Życie organizuje jedyny w swoim rodzaju happening edukacyjny „Świadek Wolności”. Wydarzenie to odbędzie się w ramach kampanii społecznej „Nie piję bo kocham”, która jest odpowiedzią Ruchu Światło-Życie na uchwałę Sejmu z marca br. w sprawie zwiększenia troski o trzeźwość Narodu.

“Rok troski o trzeźwość narodu” jest wspólną inicjatywą Sejmu i Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości. To spotkanie na Placu Piłsudskiego wpisuje się także w obchody 30 rocznicy śmierci Sługi Bożego x. Franciszka Blachnickiego, założyciela naszego ruchu, inicjatora Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
W programie przewidziane są gry i zabawy dla całych rodzin, prezentacje diakonii, spotkania i debaty z udziałem osobowości świata mediów, sportu, filmu, a także duża ilość koncertów. Wśród gości m.in. Arka Noego, Radosław Pazura, New Life’m, FPS, Adam Krylik, Krzysztof Cugowski, Agnieszka Cudzich, Lidia Pospiszalska, Dariusz Kowalski, Arkadio.