b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_2017_DSC04368.JPG

W dniu 14 września 2017 roku młodzież z Diecezji Drohiczyńskiej spotkała się w Serpelicach. Spotkanie miało klimat Światowych Dni Młodzieży, w których mieliśmy możliwość uczestniczyć. Miło było patrzeć na powtórkę tego, co działo się w Krakowie.

Naszą wędrówkę na Kalwarię rozpoczęliśmy od Koronki do Miłosierdzia Bożego. Następnie czas umilił nam zespół Full Power Spirit, znany z piosenek o radości i swoich opowieści o krętej życiowej drodze. Po koncercie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą celebrował J.E. Ks. Biskup Tadeusz Pikus i wygłosił do nas Słowo Boże. Na koniec pobłogosławił krzyże, które przynieśliśmy, jak co roku, na Kalwarię Podlaską. Wychodząc przechodziliśmy przez bramę z napisem „Krzyż stał się nam bramą”. To wydarzenie nauczyło nas bycia dobrymi dla innych ludzi, aby zawsze pomagać i brać przykład z Chrystusa. Uczestnicy dowiedzieli się również, że wszyscy posłani jesteśmy przez Jezusa Chrystusa, aby dawać świadectwo wiary. „Idźcie i głoście”, jak głosi hasło Roku Duszpasterskiego. Dzięki temu spotkaniu zgłębiliśmy sekret Bożej Miłości.
Na pewno dla każdego z nas było to niezwykłe wydarzenie, które zostanie w naszej pamięci. Myślę, że wszyscy byli zadowoleni z przybycia i spędzenia czasu na wspólnej modlitwie. Mam nadzieję, że w następnym roku spotkamy się w większym gronie.

Amelia Dąbrowska

Kapliczki i krzyże przydrożne