Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_2017_POJM-Kielczew.JPG13 listopada 2016 r.,podczas uroczystości Zakończenia Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia w Bielsku Podlaskim, wszystkie parafie diecezji, w tym nasza, otrzymała Obraz Jezusa Miłosiernego, który odwiedza domy naszych rodzin. Nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego Jezu, ufam Tobie! w danej rodzinie, jest wielkim wydarzeniem, przemienieniem duchowym całej rodziny, jej wyznaniem wiary.

 

 

Otwarciem nie tylko drzwi domu, ale i serc domowników. Przyjęciem Jezusa Miłosiernego, który przychodzi w tym obrazie, ażeby wskrzeszać miłość i udzielać przebaczenia. Jezus powinien w tym czasie stać się nie tylko gościem, ale Panem tego domu i rodziny. Obecność obrazu jest czasem uwielbienia Bożego Miłosierdzia i zawarcia z Nim przymierza na wieki. Przez wiarę Jezus udziela bogactwa swej łaski i przychodzi do modlącej się rodziny. W dniu 28 sierpnia zakończyła się peregrynacja Obrazu Jezusa w miejsowości Kiełczew. W tym dniu odprawiona została Msza św. przez ks. Łukasza Suszko oraz ks. Wojciecha Łuszczyńskiego w inencji rodzin, które przyjmowały Jezusa oraz tych, które to na Obraz czekają. Przed Mszą św. odbyło się modlitewne czuwanie, na które przybyło wielu mieszkańców Kiełczewa. Po zakończeniu Mszy św. na pożegnanie Obrazu mieszkańcy wsi, na czele z p.Bogdanem Kłuskiem oraz Księżmi zaśpiewali pieśń pt."Okaż mi Boże miłosierdzie swoje", której zwrotki ułozył p. Bogdan Kłusek.

 

Okaż mi Boże miłosierdzie swoje.
Według litości serca Jezusowego.
Usłysz wzdychania i prośby moje,
OKAŻ MI MIŁOSIERDZIE SWOJE!

Dzięki Jezu, że tu byłeś z nami.
Odwiedziłeś rodziny w Kiełczewie
Znasz już teraz troski nasze
Znasz też trudy niepokoju.

Okaż nam miłosierdzie Boże!

Panie Jezu obraz dziś odchodzi,
lecz Ty zawsze pozostaniesz z nami..
Przecież nam to obiecałeś,
a wierzymy w słowa Twoje.

Okaż nam miłosierdzie Boże!

 

FOTO

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90