Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_DSC09669.JPG

 

Osiemnasty raz dzieci z parafii Prostyń i okolic bawiły się na wakacyjnym festynie rodzinnym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie, Urząd Gminy w Małkini Górnej oraz Parafię pw. Trójcy Przenajświętszej w Prostyni. 


   W dniu 29 czerwca br. na boisku szkolnym dzieci miały okazję do wspólnej zabawy w bezpłatnym wesołym miasteczku. Oficjalnego otwarcia festynu dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Pan Andrzej Koroś, który przywitał przybyłych gości: Wójta Gminy Małkinia Górna Panią Bożenę Kordek, Wójta Gminy Sadowne Pana Waldemara Cyrana, Proboszcza Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej i Świętej Anny w Prostyni ks. Kanonika Ryszarda Zalewskiego, ks. Kanonika Krzysztofa Maksimiuka, ks. Łukasza Suszko, Sekretarza Gminy Małkinia Górna p. Dariusza Chmielewskiego, Dyrektora GOKiS w Małkini Górnej p. Andrzeja Sadowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy p. Zbigniewa Nietubycia, lekarza rodzinnego p. Annę Bialik Szuladzińską, Radną Gminy p. Dorotę Koroś oraz sołtysa wsi Kiełczew p. Sławomira Ziółkowskiego.
Głos zabrali również: Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek oraz Wójt Gminy Sadowne Pan Waldemar Cyran, którzy życzyli wszystkim wspaniałej zabawy oraz bezpiecznych i udanych wakacji. Pani Wójt zaprosiła do udziału w konkursie wiedzy o gminie, a także do korzystania z przygotowanych stanowisk. Proboszcz Parafii ks. Kanonik Ryszard Zalewski zaprosił do wspólnej modlitwy.
W dniu festynu, we wczesnych godzinach porannych młodzi wędkarze rywalizowali w zawodach wędkarskich o nagrodę Prezesa Koła Wędkarskiego nr 65 w Małkini Górnej. Wręczenie nagród nastąpiło tuż po otwarciu Dnia Radości Wakacyjnej.
 Najważniejszą atrakcją festynu, podobnie do lat ubiegłych, było wesołe miasteczko. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się pokazy strażackie w wykonaniu druhów z OSP Prostyń.
Przeprowadzony został Konkurs Wiedzy o Gminie Małkinia Górna, w którym uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę. Uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego zaprezentowały przygotowane specjalnie na festyn układy choreograficzne.
Jak na osiemnaste urodziny przystało, był też tort przygotowany przez organizatorów.
Organizatorzy Dnia Radości Wakacyjnej: dyrektor SP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie Andrzej Koroś i proboszcz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej Ksiądz Kanonik Ryszard Zalewski gorąco dziękują wszystkim sponsorom festynu.

 

W tym roku sponsorami byli:
Urząd Gminy Małkinia Górna, Urząd Gminy Sadowne, Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka, parafianie prostyńscy, Piekarnia Opieka Grzegorz Sadowne, Piekarnia Rosiński Marek Brok, Cukiernia Burakowska Danuta Małkinia, p. Stefan Brzostek Bromat Brok, pp. Socik Elżbieta i Zdzisław Glina, p. Kowalski Mirosław Morzyczyn, p. Robert Najmoła, pp. Świderski Kazimierz Kosów Lacki, p. Tomasz Papin Glina, p. Robert Zawadzki Sadowne, Sad-Pol Sadowne, Topaz Sadowne, p. Katarzyna Korycka Maligłówka Sklep Spożywczy Małkinia Górna, Sklep Spożywczy Delikatesy Małkinia Górna, Krystyna i Stanisław Wiechowscy, pp. Marek i Urszula Starzyńscy Prostyń, pp. Adam i Katarzyna Gago Treblinka, p. Hanna Kuciel, pp. Piotr i Renata Flak, pp. Michał i Maryla Flak, Catering Sarnowscy, Janusz Dec-Produkcja lodów Sterdyń,Kowalski Mirosław, Strąk Marianna i Zbigniew.
Instytucje i osoby wspierające
Komenda Powiatowa Policji w Ostrów Maz., Koło Wędkarskie nr 65 Małkinia Górna, ZGKiM Małkinia Górna, Zespół Muzyczny „Sami Swoi”, Niegowski Zdzisław Ośrodek Wypoczynkowy „ Binduga”, Mróz Teresa, Joanna Kijak, Joanna Kucharek, Puchalska Krystyna, Puchalska Marta, Dawidowska Renata, Terciak Malwina, Pietrak Andrzej, Barbara i Grzegorz Mazurek, Marta Imińska, Decyk Danuta, Puchalska Krystyna, Dębkowska Dorota, Strągowska Janina, Syta Jolanta, Kruczyk Marzena, Szostek , Małgorzata, Rozpara Maria, Decyk Agnieszka.

Jeszcze raz gorąco dziękujemy wszystkim życzliwym osobom.

"Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie"
o. Phil Bosmans

 

GALERIA ZDJĘĆ

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90