Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_IMG_0296.JPG

 Sobota 13 maja 2017 roku to dzień, w którym obchodziliśmy 100 rocznicę objawień Matki Bożej w portugalskiej Fatimie. Maryja objawiła się trojgu dzieciom Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie przekazując im prośbę o modlitwę różańcową i wielką tajemnicę. Matka Boża zapowiedziała również wielki znak na koniec objawień w Fatimie. Mówiła, że uczyni cud, aby wszyscy uwierzyli.

 


W łączności z Fatimą w Treblince został odprawiony różaniec fatimski. Wierni wędrując w procesji do pięciu ołtarzyków odmawiali różaniec, przeplatany śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych i pieśniami Maryjnymi, dziękując Matce Bożej za objawienia oraz prosząc o pomoc i błogosławieństwo w codziennym życiu, a szczególnie pracy rolnika. Również w tej intencji została odprawiona Msza Święta i nabożeństwo „Poświęcenia Pól”. Modlitwom przewodniczył ksiądz Proboszcz Ryszard Zalewski.

FOTO

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90