Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_620_158_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_lublin.jpg

 

 

 

Termin wyjazdu: 13.05.2017r. /sobota/
Zbiórka: 5.45
Godz. wyjazdu: 6.00
Cena: 95 zł


•9.00 –LUBLIN jest największym polskim miastem na wschód od Wisły.
Msza Św.
Podczas spaceru po Lublinie zwiedzenia Starego Miasta z imponującą Bramą Krakowską, wzniesioną w XIV stuleciu, ratusz miejski oraz kościół i klasztor dominikanów z XIII stulecia, będący obecnie mieszanką różnych stylów architektonicznych. Jednym z najważniejszych zabytków Lublina jest również katedra wraz z zakrystią i skarbcem oraz jedyne w swoim rodzaju bizantyjsko-ruskie freski w kaplicy Św. Trójcy, usytuowanej w obrębie murów lubelskiego zamku.
•Przejazd do obóz koncentracyjny na Majdanku. Uwaga, był to obóz zagłady, nie pracy, ekspozycja jest tylko dla dorosłych i dzieci powyżej 14 r.ż. Zachowały się do dzisiaj baraki, buty więźniów, włosy, przedmioty codziennego użytku. Nienaruszone budynki krematorium milcząco świadczą o tych okrutnych czasach.

CENA OBEJMUJE:
•Przejazd autokarem;
•Opiekę duchową księdza;
•Przewodnika
•Bilety wstępu
•Ubezpieczenie
•Zapisy i informacje: 

* Kancelaria parafialna tel. 29/644 90 90
* Barbara Wojciechowska tel. 694 999 188

 

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90