Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_DSC06300.JPGJak co roku, w Niedzielę Palmową, mieszkańcy Kiełczewa uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, której przewodniczył ks. Łukasz Suszko. W tym roku, z racji peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego, który obecnie przebywa wśród rodzin w Kiełczewie, oprócz krzyża, był niesiony obraz Jezusa Miłosiernego.

Rozważania dotyczyły Bożego Miłosierdzia. Wsłuchując się w słowa rozważań i śpiewając pieśni o Miłosierdziu Bożym każdy miał okazję do osobistej modlitwy i kontemplacji. Można było się przyjrzeć trudnym sytuacjom naszego życia: słabości fizycznej, psychicznej, moralnej; ubóstwu, chorobie, śmierci... Nie zawsze chcemy się do nich przyznać. Często traktujemy je jako wstydliwe, ukrywając je nie tylko przed innymi ludźmi, ale też i przed Bogiem oraz przed samym sobą.
Droga Krzyżowa ulicami Kiełczewa pomogła zatrzymać się nad różnymi trudnościami, z którymi spotykamy się w życiu. Usłyszeliśmy, co przez nie mówi do nas Pan i przyjęliśmy je jako znak Jego Miłości Miłosiernej. Poszliśmy drogą Miłosierdzia z Chrystusem Ukrzyżowanym. Dlaczego? Ponieważ, jak mówił Ojciec Święty Jan Paweł II, „Ukrzyżowany Jezus jest ikoną bezgranicznego Miłosierdzia, jakie Bóg okazuje każdemu człowiekowi”. Dlatego też stacje Jego drogi krzyżowej mogły stać się dla nas miejscami szczególnego doświadczenia Chrystusowego Miłosierdzia. Mogliśmy nimi podążać, ufając Jego Miłości, wierząc w Jego Zmartwychwstanie.

GALERIA ZDJĘĆ

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90