Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_DSC05838.JPG
Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w parafii Prostyń rozpoczęły się w czwartek 23 marca katechezą dla uczniów. Tego dnia na hali sportowej ZSG im. Jana Pawła II w Prostyni zebrały się dzieci i młodzież z prostyńskiej szkoły i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orzełku. Rozważania rekolekcyjne prowadził ks. Łukasz Suszko, miejscowy wikariusz.

W lepszym zrozumieniu treści pomagały tu również prezentacje multimedialne i pantomima przygotowana przez uczniów gimnazjum. W tym dniu szkolne rekolekcje przeżywali także uczniowie Szkoły Podstawowej w Kiełczewie. W piątek ponownie ks. Łukasz Suszko przeprowadził katechezę w szkole w Kiełczewie, a potem w Prostyni. Następnie wszyscy uczniowie udali się do kościoła. Tu przystąpili do sakramentu pokuty i wzięli udział w Mszy Świętej.
Rekolekcje parafialne prowadził ks. Błażej Samociuk. W rozważaniach opierał się na Miłosierdziu Bożym i Dzienniczku św. siostry Faustyny. Rekolekcjom towarzyszył obraz Jezusa Miłosiernego nawiedzający rodziny parafii Prostyń. Ksiądz rekolekcjonista w swoich naukach wskazywał, że fraza „Jezu ufam Tobie” to jedno z najpiękniejszych zdań w historii ludzkości. Człowiek, który oprze się na Miłosierdziu Bożym, mimo ludzkich trudności i słabości zyska życie wieczne.
Najważniejszym momentem rekolekcji była spowiedź, z której skorzystało duże grono parafian. Można mieć nadzieję, że te rekolekcje, które spotkały się z życzliwym przyjęciem, otworzą serca dzieci, młodzieży i dorosłych na Boga i ludzi oraz staną się źródłem dobrego przeżycia tegorocznych świąt Wielkanocy.

GALERIA

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90